14 Eesti kleididisainerit

31.8K

Eestis on palju tuntuid ja mitte nii tuntud disainereid. Toome välja 14 disainerit, kelle peamisteks rõivaesemeteks on just kleidid. Saa teada erinevatest disaineritest ja uuri milline kleididisainer teeb just sulle meeldivas stiilis kleite?

Tiina Talumees

Tiina Talumehe veebilehel kirjeldatakse Tiina loomingut nii: Tiina on disainer, kes usub ikka veel, et mood on kunst. Ta omab kindlat visiooni naiselikkusest ja see läbib kõiki tema sulest sündivaid kollektsioone. Tiina on alati avatud inspiratsioonile ja üllatab teemade mitmekesisusega, mida oma kollektsioonides käsitleb. Kleididisainer on äratuntava käekirjaga, kuigi ükski uus kollektsioon ei sarnane eelnevale.

Hinnaskaala kleitidel: 240€ – 680€

Tiina Talumees disainitud kleit

Marimo

MARIMO sündis 2010. aastal Mariliis Pikkari lihtsast soovist luua elegantseid rõivaid ettevõtlikele ja eneseteadlikele naistele. Naistele, kes on end ise üles töötanud ja teavad, mis nad väärt on. Mitu hooaega ja kollektsiooni hiljem on MARIMO jõudnud tänasesse – kohta, kus uued kollektsioonid sünnivad. Sünnivad loovuse, elegantsi ja kvaliteedi koosmõjust.

Hinnaskaala kleitidel: 625€ – 3295€

Marimo kleit

Iris Janvier

Iris Janvieri kaubamärk on suunatud kiire elutempoga naistele, kes soovivad kõrgkvaliteetsetest materjalidest ja moodsate lõigetega rõivaid, sealjuures rahakotti liigselt koormamata. Maitsed on aga erinevad ning seepärast teebki bränd koostööd erinevate disaineritega, et kõik showroom’i tulijad leiaksid sealt endale sobivad rõivad.

Brändi teeb Eesti mõistes unikaalseks ka see, et ühise kaubamärgi all tegutsevad mitmed noored ja andekad eesti disainerid, kellest igaüks oma unikaalse loominguga kaubamärki vürtsitab.

Hinnaskaala kleitidel: 190€ – 740€

Sinine kleit

Piret Kuresaar

Piret Kuresaar ja Hanna Kuresaar on ühiselt kaubamärgi Kuresaar Design taga. Toodete taga on nende enda personaalne lähenemine ning välja töötatud disain.

Nad valmistavad väikeseeriaid moetööstusele, unikaalmudeleid ja pruutkleite individuaaltellijaile kui ka töö- ja ametirõivaid. Tugevuseks on pikaajaline kogemus, kõrge kvaliteet ja usaldusväärsus.

Hinnaskaala kleitidel: 99€ – 499€

Piret Kuresaar disainitud must kleit

Kleididisainer Kristina Viirpalu

Kristina Viirpalu on eksklusiivne luksusbränd kirglikule kaasaegsele naisele. Meie peened ja naiselikud kollektsioonid tähistavad jõudu ja ajatust tänu rikkalikult detailsetele moetükkidele, mis annavad erakordse tunde selle kandmisel.

KV’s couture’i loomingus austatakse sügavalt Eesti ajaloolisi tikandeid ja kudumistehnikaid. Romantilised mustrid, stiilid ja kaunistused on mänguliselt segatud kaasaegsete inspiratsiooniallikatega, et rahuldada kaasaegse naise vajadusi.

Collection “SENTA”

Riina Põldroos

Riina Põldroos õhulise stiili, pehme, kuid edeva käekirjaga tunnustatud ja auhinnatud Eesti moelooja. See kleididisainer on enamasti tuntud õhturõivaste, väikeste käekottide poolest ning hiljuti lansseeriti uus poolvääriskividest ehtesari. Tõeline pärl kleidi ja aksessuaaride valikul.

Hinnaskaala kleitidel: 154€ – 585€

Riina Põldroos heleroheline kleit

Diana Arno

DIANA ARNO asutati 2011. aastal, et avaldada austust vaevatu naiselikkuse eest. Selle asutaja ja disainer Diana Arno leiab inspiratsiooni loodusest, kunstist ja arhitektuurist, luues samas lihtsaid, elegantseid ja hästi kantavaid tükke, millel on aegumatu veetlus. 

Pühendatud kõigile tüdrukutele, kes elavad linnas, kuid kuuluvad mere, päikese, liiva ja loodusesse, on DIANA ARNO manifest luksust ja mugavust säästvalt ühendada.

Hinnaskaala kleitidel: umbes 379€ – 799€

DIANA ARNO Autumn Winter 20/21

Mammu Couture

Kleididisainer ütleb oma loodud kleitide kohta nii: “Minu looming on väga naiselik ja julgelt teistest erinev, ma ei karda olla oma loomingus nn liiga magus. Armastan satse, tülli, kohevaid seelikuid, lilli, sametiseid lipse, õrnust ja detaile.Minu loodud riided ei ole moes, aga ei lähe ka kunagi moest ära, nad jäävad alati ajatult elegantseks ja kaunistavad naist.”

Hinnaskaala kleitidel: 220€ – 960€

Kleit

Nymf Moestuudio

NYMF-i lugu on väga isikupärane – see on lugu disaineri enda Triin Kärblane metamorfsest rännakust, kus habras noor nümf areneb üle 13 aasta ja 36 kollektsiooni jooksul võimsaks draakonijumalannaks. See teekond on seotud uste avamisega erinevatesse maailmadesse, mis omakorda toovad kaasa sügavalt sügavaid šamaanipäringuid ja lummavalt jumalikke paleesid, andes talle võimaluse kogeda enda sees tervet naiselike arhetüüpide, ikoonide ja jumalannade spektrit ning neelata nende väge ja tarkust .

Hinnaskaala kleitidel: 350€ – 2500€

Lilli Jahilo

Lilli Jahilo kaubamärk on jätkuks eluaegsele soovile tuua ilu ja harmooniat maailma.

Lilli Jahilo kaubamärk keskendub kleitidele, mis on loodud kaasaegse naise võimestamiseks. Chaneli koolituse saanud kleididisainer hoiab kõrgeimat taset käsitööl kõigil tasanditel – sealhulgas disaini, kangavaliku ja parimate ettevõttes töötavate rätsepate puhul. 

Hinnaskaala kleitidel: 500€ – 5000€

Lilli Jahilo Claire Chiffon Gown

Raili Nõlvak Fashion Design

Disainerit inspireerivad mängud vormi ja konstruktsiooniga ning väikesed ootamatud detailid rõivaste juures.

Läbiv joon disainides on kontrast range geomeetrilise loogika ja naiseliku fluidumi vahel. Oma töös otsib disainer tasakaalu funktsionaalsuse ja väljendusrikkuse vahel.

Hinnaskaala kleitidel:  95€ – 168€

Kirill Safonov

Kirill Safonov brändi kesksus põhineb disaineri kogemustel ja maailmavaatel. Disaineri käekiri on pigem konservatiivne, eesmärgiks tuua esile iga naise kordumatu ilu, rõhutades naiselikkust. Lõiked ja detailid on läbimõeldud ja kangad hoolega valitud.

Brändi tooted on disainitud ja toodetud limiteeritud kogustes disaineri Tallinna stuudios.

Hinnaskaala kleitidel: 190€ – 1600€

DSC00200

Ellen Richard

Kristi Pärn on disainer ja Ellen Richard brändi looja, kes on lõpetanud  Eesti Kunstiakadeemias moe stilistika eriala ja Tallinna Tehnikaülikoolis majandus eriala. Tema eesmärgiks on elada jätkusuutlikult, tarbida vähem ja taaselustada traditsioonilist stiili läbi uute detailide. 

Läbi mitmeti kantavuse ja abstraktsete lahenduste oleme Ellen Richardiga loonud stiili, mis seob vana ja klassikalise uue ja modernsega.

Hinnaskaala kleitidel: 127€ – 159€

Loe Milline on sinu kehatüüp ja millist kleiti kanda?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Close
Oled õnnelik kui kannad kleiti! © Copyright Kleit.ee 2021. Kõik õigused kaitstud
Close